Atölyelerimiz

Mutfak Sanatları Atölyesi

Bu atölyede öğrencilerimiz hijyen, sofra kültürü, temizlik adabı gibi temel bilgileri öğrenmenin yanı sıra kendi temel ihtiyaçlarını karşılayabilecek beceriye erişiyorlar.

Tekstil Tasarım Atölyesi

Çocuklarımız kendi düğmelerini, söküklerini güvenle tamir ederek, el becerisi ve özgüven kazanıyor. Temel dikiş dikme, ütü yapma becerileri gibi kazanacaklar. 

Kodlama ve Robotik Atölyesi

Çocukların istedikleri robotları tasarlayabilmeleri, onları hareket ettirebilmeleri ve iş yaptırabilmeleri onların hedeflerini büyütmelerine katkı sağlıyor.

Drama Atölyesi

Drama, belli bir amaca hizmet eden, planlı bir oyundur. Ezbere dayalı bir anlayış yerine öğrencilerimiz üretkenliklerini geliştirip toplum karşısında konuşmayı ve beden dilini kullanmayı öğreniyorlar.

Düşünme Becerileri Atölyesi

Her çocuk özeldir ve her çocuk keşfedilmeyi bekleyen bir dünyadır. Öğrenme bir düşünme becerisidir.  Zekâ ve yetenek alanlarını, problem çözme becerileri geliştir.

Orkestra Atölyesi

Çocuklarımızın özgüven, kendini ifade edebilme, duyma, algılama, dikkat, işbirliği, bütünün bir parçası olma süreçlerine Orkestra Atölyesi katkı sağlıyor…

Rengarenk Atölyesi

Yaşam Becerileri Merkezinde  sınırlar yok. Çocuklar özgürce iç dünyalarındaki güzellikleri tuvale yansıtıyorlar. Hayallerini resmettikleri rengarenk bir dünya burası.

Tamir Bakım Atölyesi

Öğrencilerimiz araç lastiği değiştirme, bisiklet fren tamiri, musluk tamiri, sıhhi tesisat tamir ve bakımı, basit elektrik tamirleri, kilit ve menteşe tamiri vb. işlerde birçok beceri kazanıyorlar.

Story Land

Story Land’in renkli ve eğlenceli ortamındaki tüm detaylar, çocuklarımızın görsel, işitsel ve kinestetik zekâları dikkate alınarak dizayn edilmiştir.

Lego Kids

Zihinsel üretkenliklerini ve motor becerilerini ve takım olma duygularını geliştirerek eğleniyor, düşündüklerini pratik olarak ortaya koymanın zevkini tadıyorlar. 

112 Atölyesi

Yaşam Becerileri Merkezinde Bazen küçük bir sağlık bilgisine sahip olmak bir hayat kurtarabilir. Bazen de o küçük bilgiye sahip olmamak bir hayatın sonlanmasına sebep olabilir.

Yaşam Boyu İhtiyaç Duyulan Yetenekler İçin YBM!

Türkiye'nin İlk ve En Kapsamlı Yaşam Becerileri Merkezi

Okul, öğrencinin sadece soyut bilgi aldığı mekânlar değil. mutlu olacağı ve yaşamın her alanında işlerine yarayacak farklı beceriler kazanacakları alanlar olmalıdır.